Początek relacji z tego dnia na łamach gazety internetowej Łącznik.
Jeśli chodzi o organizacje uroczystości Włosi nie popisali się, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Następnie wejście i oczekiwanie na Plac Św. mogło by inaczej zorganizowane. Tak jak 2000 roku był wielka uroczystość na  Placu Św. Piotra i ludzie na nocne czuwanie przychodzili już późnym popołudniem i stopniowo zapełniali plac i ulice Via Conciliazione. I tak mogło być teraz. Wtedy byłoby prawdziwe nocne czuwanie ze śpiewem z Barką, A to co się działo z ludźmi podczas tej walki o miejsca to nie pasowało do tak wielkiej uroczystości która się jeszcze nigdy nie zdarzyła w historii. A kompletnym nie taktem była śmieciarka zamiatającą, ulicę która podczas liturgii przyjechała przez drogę techniczną środkiem Via Conciliazione do samego Placu Św. Piotra. Wiele osób było tym faktem zbulwersowanych. 
Aby jednak całość podsumować, mimo tych wszystkich trudności i przeciwności myślimy że nie było by co wspominać gdyby było łatwo.
Dzisiaj w poniedziałek Neapol przywitał nas słoneczkiem, pojechaliśmy zwiedzać Pompeje, oraz Neapol. Pogoda nas nie rozpieszcza pada przelotny deszczyk na zmianę pojawia się słoneczko. Więcej zdjęć naszej galerii Podróże zapraszamy tam.
IMG_1620 IMG_1619 IMG_1623 IMG_1622 IMG_1618 IMG_1616 IMG_1614 IMG_1610

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *